Notice: Undefined property: cls_news_control::$L_ARTICLE_IMAGE in /home/kopnica/public_html/mvc/controls/cls_news_control.php on line 560
Jaunieši aicināti piedalīties Latvijas - Japānas apmaiņas programmā - Jauniešu portāls : www.kopnica.lv
Atpakaļ
http://jaunatne.gov.lv/lv/raksti/jauniesiem-iespeja-piedalities-latvijas-japanas-apmainas-programma#
Jaunieši aicināti piedalīties Latvijas - Japānas apmaiņas programmā

16.05.2018

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) aicina Latvijas jauniešus piedalīties Starptautiskā jaunatnes attīstības apmaiņas programmā starp Latviju un Japānu (International Youth Development Exchange Program). Apmaiņas ietvaros šī gada rudenī 14 jaunieši no Japānas viesosies Latvijā, lai uzzinātu vairāk par Latviju un tās kultūru, un 9 jaunieši no Latvijas dosies uz Japānu, lai labāk iepazītu Japānas kultūru.


Lai pieteiktos dalībai programmā, līdz 30. maijam jāatsūta savs CV un jāaizpilda pieteikuma anketa, nosūtot to uz elektroniskā pasta adresi vladislava.skele@jaunatne.gov.lv.

Latvijas – Japānas apmaiņas programmas mērķis ir veidot labāku sapratni un draudzīgas attiecības starp Latvijas un Japānas jauniešiem, tādējādi stiprinot starptautisko sadarbību un dodot iespēju jauniešiem labāk iepazīt un izprast abu valstu kultūru un sabiedrību, kā arī veicināt jauniešu līderību globālā līmenī.

 


Apmaiņas programmā var pieteikties Latvijas jaunieši ar labām angļu valodas zināšanām vecumā no 18 līdz 30 gadiem*, kas šobrīd aktīvi darbojas kādā jauniešu organizācijā vai veic citas aktivitātes vietējās sabiedrības labā un kuriem ir vēlme nākotnē turpināt sadarbību ar Japānu dažādās jomās. Potenciālajiem dalībniekiem būs jāpiedalās abās valstīs paredzētajās aktivitātēs un pasākumos, kā arī pēc apmaiņas programmas laikā iegūtās zināšanas un pieredzi jānodod plašākai sabiedrībai.

 


Japānas jauniešu grupa viesosies Latvijā no 8. līdz 25. septembrim, kopā ar Latvijas jauniešiem apmeklējot dažādas organizācijas, valsts un pašvaldības iestādes, piedaloties diskusijās un iepazīstot Latvijas kultūru un vēsturi. Savukārt Latvijas jauniešu grupa pieredzes apmaiņas braucienā uz Japānu dosies no 25. septembra līdz 10. oktobrim, kur kopā ar Japānas dalībniekiem piedalīsies dažādos jaunatnes pasākumos, tai skaitā, starptautiskā jaunatnes konferencē un diskusiju forumā, kā arī apmeklēs dažādas vietas, institūcijas un iepazīsies ar Japānas kultūru un tradīcijām.

 


Visas ar dalību saistītās izmaksas, tai skaitā, ceļa izmaksas uz un no Japānas, dalībniekiem no Latvijas segs Japānas valdība.
Lai pieteiktos dalībai programmā, interesentiem jāaizpilda pieteikuma anketa un kopā ar CV jānosūta uz e-pastu vladislava.skele@jaunatne.gov.lv līdz 2018. gada 30.maija plkst. 17:00 (pēc Latvijas laika).

 

 

Šī ir septītā reize, kad JSPA sadarbībā ar Japānas valdību piedāvā Latvijas jauniešiem iespēju piedalīties Starptautiskajā jaunatnes attīstības apmaiņas programmā starp Latviju un Japānu. Latvija ir viena no piecām valstīm, kas piedalās šajā apmaiņas programmā. Vēl tajā piedalās Austrija, Čīles Republika, Dominikānas Republika, Vjetnamas Sociālistiskā Republika.


*Dzimšanas datums no 1987.gada 2.aprīļa līdz 2000.gada 1.aprīlim (ieskaitot).

 

Informācija par programmu angļu valodājaunatne.gov.lv/sites/default/files/web/JSPA/Noderigi/LV-Japanas_programma/information_about_index_programme.pdf

 

Konkursa nolikums: jaunatne.gov.lv/sites/default/files/web/JSPA/Noderigi/LV-Japanas_programma/nolikums_2018.pdf

 

Pieteikuma anketa: jaunatne.gov.lv/sites/default/files/web/Jaunumi/Japana/application_form_japan_2015.doc

 

 

Par Jaunatnes starptautisko programmu aģentūru

JSPA darbojas kopš 1999. gada. Tā ir izglītības un zinātnes ministra pakļautībā esoša tiešās pārvaldes iestāde, kuras mērķis ir veicināt jauniešu aktivitāti un mobilitāti, līdzdalību jaunatnes brīvprātīgajā darbā, neformālās izglītības un jaunatnes informācijas programmās un projektos, kā arī veicināt jauniešu neformālo izglītību saistībā ar mūžizglītību.

 

JSPA administrē dažādas starptautiskas un nacionālas programmas: “Erasmus+: Jaunatne darbībā”; Eiropas Komisijas informācijas tīklu jauniešiem “Eurodesk”, eTwinning, Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmu, Jauniešu garantijas projektu “PROTI un DARI!”. Kopējā summa, kas pieejama JSPA administrēto programmu projektu īstenošanai 2018. gadā ir vairāk nekā 6 miljoni eiro.

 

Atpakaļ