Atpakaļ
Biedrība "homo ecos:" aicina uz lietu labošanas darbnīcu "Repair Cafe Vasara"

14.06.2017

 Šī gada 17. jūnijā plkst. 14.00 biedrība "homo ecos:" sadarbībā ar Kaņepes Kultūras centru rīko mantu labošanas darbnīcu "Repair Cafe Vasara".

 Pasākuma mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību arvien pieaugošajam sadzīves atkritumu skaitam un to negatīvajai ietekmei uz vidi, kā alternatīvu izvēloties lietu salabošanu un atkārtotu izmantošanu.

 

"Repair Café" aizsākās 2009. gadā Nīderlandē ar mērķi radīt tikšanās vietu, kur kopdarbojoties tiek salabotas citkārt ārā metamas mantas, bet Latvijā pirmo mantu labotavu organizēja biedrība "homo ecos:" 2013. gadā, kad rīdzinieki tika aicināti sagatavot velosipēdus drošai braukšanai. Šajā reizē "Repair Cafe Vasara" pulcēs kopā dažādu jomu speciālistus, lai interesentiem par brīvu sniegtu praktisku palīdzību un īsu pamācību dažādu lietu labošanā Darbnīcas laikā apmeklētāji ekspertu pavadībā varēs salabot savas elektroierīces, drēbes, aksesuārus, šujmašīnas un citas lietas, kas vairs nedarbojas.

 

Paralēli labošanas darbiem no plkst. 17.00 līdz 18.00 apmeklētājiem būs iespēja piedalīties ārstniecības augu pazinējas un farmācijas doktores Vijas Eniņas lekcijā, kuras laikā varēs uzzināt par dažādu augu pielietojumu veselīgās tējās un uzlējumos.

 

"Repair Cafe" ir videi draudzīga dzīvesveida meistardarbnīca, un organizatori norāda, ka pasākums piemērots gan aktīviem videi draudzīgu ideju atbalstītājiem, gan arī tiem, kas vēlas iegūt zināšanas par kādu no pasākumā apskatītajām tēmām.. Pasākums notiks latviešu valodā, taču valoda nav šķērslis un laipni tiek gaidīti arī angļu un krievu valodā runājošie viesi.

 

Ieeja pasākumā un mantu labošana bez maksas. Sīkāka informācija pieejama "Repair Cafe Riga" "Facebook" lapā

 

Pasākums ir tapis projekta "Green up! 2" ietvaros ar Eiropas Savienības programmas "Erasmus+: Jaunatne darbībā" finansiālu atbalstu.

 

Informāciju sagatavoja:

Biedrība "homo ecos:" un Repair Cafe Vasara organizatoru grupa

Kontaktinformācija: zinas@homoecos.lv, t. 26326333

Atpakaļ