Atpakaļ
20.maijā tiks atvērts pirmais Jauniešu centrs Rīgā

19.05.2011

Š.g. 20.maijā Kaņiera ielā 15 plkst.10:00 durvis vērs pirmais Jauniešu centrs Rīgā. "Kaņieris" būs pirmais šāda veida jauniešu centrs reģionā, kura darba kārtību un saturisko vērsumu noteiks Rīgas jaunatnes organizācijas.

Centra atklāšanas pasākumā piedalīsies Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs, Zviedrijas vēstnieka padomniece Anna Līsa Trulsone Evidone, RD Izglītības, kultūras un sporta departamenta direktors Guntis Helmanis, Valsts aģentūras „Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra” direktore Daina Sproģe un jauniešu organizāciju pārstāvji.

Jauniešu centrs ir izveidots Centrālās Baltijas jūras reģiona INTERREG projekta "Youth Space" ietvaros, ko kopējiem spēkiem realizē Rīgas pilsēta ar partneriem no Tallinas un Stokholmas, veidojot unikālu iekļaujošas neformālās izglītības un sadarbības vidi jauniešiem. Kopējais projekta budžets ir 1 397 000 EUR, kur Rīgas pilsētas daļa ir 620 000 EUR. Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments ir projekta vadošais partneris, kas koordinē arī starpvalstu sadarbību un nosaka projekta realizācijas kvalitātes standartus.

„Mūsu pirmais uzdevums bija izstrādāt sadarbības platformu un izveidot Jauniešu centru Rīgā”, stāsta projekta vadītāja Sandra Biseniece. „2011.gada vasaras un rudens periodā jauniešu centrā tiks realizētas pirmās neformālās izglītības programmas, kuras izveidos un vadīs jaunatnes organizācijas ar projekta komandas atbalstu. Tās iecerētas sociālās iekļaušanas, starpkultūru komunikācijas prasmju un dažādu citu saskarsmes iemaņu attīstīšanai. Šīs iemaņas jauniešiem ir nepieciešamas, lai viņu organizācijas varētu efektīvi un iekļaujoši sadarboties „Youth Space” un citos ilgtspējīgos projektos. Lai veicinātu jaunatnes organizāciju līdzdalību jaunatnes politikas procesos, plānots sniegt arī publiskās diplomātijas pieredzi un citas būtiskas zināšanas. „Youth Space” centrs būs atbalsta un starta punkts mūsdienu jauniešu krāsaino, daudzveidīgo interešu un ideju īstenošanai.”

Jauniešu centrā būs laipni gaidīts ikviens jaunietis - saturīgai un lietderīgai laika pavadīšanai, jaunu kontaktu veidošanai un kopēju projektu radīšanai, kā arī praktisku idejas risinājumu meklēšanai. Jauniešu centrs kalpos par sadarbības platformu starp jaunatnes organizācijām un tiem jauniešiem, kas vēlas atrast savām interesēm atbilstošu līdzdalības veidu.

2013.gadā, projektam noslēdzoties, jauniešu centrs turpinās savu darbu Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta struktūrā.

Papildus informācija: Sandra Biseniece , e-pasts: sandra.biseniece@riga.lv, tālr. 22078722
 

Atpakaļ